Pennsylvania

American Legion Baseball

Click Above To Return To The Homepage

Home

Sunday Score Roundup (updated)

Posted by Adam on July 7, 2013 at 4:55 PM

Berks


Exeter 3, Boyertown 2


Norchester 9, Twin Valley 3


Conrad Weiser 7, Norchester 6


Twin Valley 7, Boyertown 4


Conrad Weiser 4, Daniel Boone 2


Bux-Mont


Pennridge 2, Hatfield 1


Nor-Gwyn 10, Doylestown 8


Souderton 8, Perkiomen 0


Nor-Gwyn 8, Pottstown 7


Pennridge 2, Souderton 1


Pottstown 7, Doylestown 6


Hatfield 5, Quakertown 2


Pottstown 7, Warrington 1


Pennridge 4, Plumstead 1


Pennridge 2, Nor-Gwyn 0


Lehigh Valley


Northern Valley 4, Emmaus 1


Salisbury 4, West Allentown 3


Fullerton 10, Emmaus 4


Norco


The Birches 5, Big Pocono 2


Lehigh West Bethlehem 3, Jeffs 1


Wind Gap 8, Palmer Twp. 3


Kemp Post 11, East Stroudsburg 9


Bath 5, Nazareth 0


Freemansburg 4, Wanderers 2


Big Pocono 6, East Stroudsburg 2


The Birches 9, Lehigh West Bethlehem 0


Northampton 11, Wilson 5


Schuylkill-Berks Playoffs


First Round


Muhlenberg 3, Tulpehocken 2


Hamburg 10, Wyomissing 0


Minersville 1, Valley View 0


Southern Area 3, Pottsville 2


Tamaqua 5, Schuylkill Valley 4


Chester


Downingtown 2, Oxford 1


Downingtown 2, Caln 0


Lionville 2, Phoenixville 0


Phoenixville 2, Lionville 1


West Chester 17, Paoli 0


Caln 13, Westtown 10


Downingtown 18, Caln 3


Greater Norristown


JP Mascaro 7, Whitpain 3


Valley Forge 4, Lafayette Auto 1


Presidential Caterers 5, Whitpain 4


Lower Bucks


Yardley-Western 3, Yardley-Morrisville 0


Falls 4, Northampton 1


Bristol 10, Northampton 3


Lower Montco


Roslyn 3, Morelanders 1


Morelanders 14, Fort Washington 6


Dauphin


Upper Dauphin 2, Hummelstown 1


Lebanon


Campbelltown 3, Annville 2


Campbelltown 12, Annville 0


Myerstown 12, Fredericksburg 0


5th Ward 4, Richland 0


Bradford-Tioga Playoffs


Semifinals


Athens 4, Canton 3


Mansfield-Wellsboro defeated Towanda


Championship


Mansfield-Wellsboro 7, Athens 3


Mansfield-Wellsboro Advances to the Region 5 Tournament


Susquehanna Valley


Shamokin/Mt. Carmel 5, Selinsgrove 4


Selinsgrove 8, Catawissa 3


Bloomsburg 8, Selinsgrove 0


Danville 10, Line Mountain 6


West Branch


Watsontown 8, Hughesville 0


District 11


Dickson City 2, Hawley 1


Wyoming Valley


Mountain Post #1 11, Mountain Post #2 1


Mountain Post #1 8, Wilkes-Barre 5


Greater Pittston 3, Wilkes-Barre 2


Swoyersville 4, Tunkhannock 3


Greater Pittston 4, West Side 1


Back Mountain 3, West Side 1


Plains 14, Mountain Post #2 4


Nanticoke 8, Hazleton 2


Swoyersville 4, Greater Pittston 3


Greater Pittston 4, Back Mountain 2


Beaver County Playoffs


First Round


River City 7, Beaver Falls 0


River City 9, Beaver Falls 4 (River City wins series 2-0)


Fayette


California 13, Colonial 3 10


Uniontown 14, Farmington 4


Connellsville 18, Waynesburg 13


Connellsville 11, Waynesburg 0


Cambria


Ebensburg 4, Cernic’s 1


Bedford 3, Patton 2


Ebensburg 5, Cernic’s 2


St. Michael 7, Somerset 0


Portage 4, Richland 2


District 31


Hempfield East 10, Yough 2


West Hempfield 5, Derry 1


Jeannette 9, Bushy Run 0


Yough 7, Greensburg 1


Derry 3, Hempfield East 2


Latrobe 12, Jeannette 2


Jeannette 4, Kiski Valley 3


Indiana


Young Twp. 8, Homer City 2


Blairsville 9, Punxsutawney 2


Punxsutawney 5, Blairsville 1


Non-League


Boyertown 12, Post 10 Generals, DE 1

 

Categories: Results